Przygotowywanie stron internetowych niepołomice

W jaki sposób napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) jednoznacznie łączą nam się z internetem. Miejscem, w którym praktycznie wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na rozrywce jak i na rozrywce. Jeśliby jednakże nie powstały strony internetowe, Internet wyglądałby w ogóle inaczej.
Z początku funkcjonowania Internetu jako internetu między uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe znacząco różniły się od tych, które znamy dzisiaj. Poprzez to, że internet był niezmiernie powolny, parę tysięcy razy wolniejszy aniżeli ten który znamy na dzień dzisiejszy, trzeba było kroczyć do odpowiedniej optymalizacji. Z początku zaniedbywano w związku z tym zupełnie grafikę a kumulowano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, ażeby załadowanie strony nie trwało wieczność. Rzecz jasna wówczas tworzenie stron internetowych było znacznie łatwiejszym zadaniem aniżeli teraz. Jednak, co może zdawać się dziwne, mniej ludzi potrafiło się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę razem z nim. Nie wszystkich było stać na mienie takiej maszyny w domku, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę ją używać.
Istotnymi zainteresowanymi byli oczywiście studenci elektroniki. Wówczas jeszcze ciężko było napotkać modny kierunek jakim jest współcześnie Informatyka.
Kreowanie stron internetowych dziś jest już sporo bardziej zaawansowanym zajęciem. Prócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a potem odpowiedniego sformatowania go używając arkuszy stylów, potrzebujemy w wielu przypadkach zastosować poboczne skrypty, połączyć stronę z bazą danych czy stworzyć panele logowania.