Klinika Weterynaryjna Rzeszów oborniki

Psina na studiach

Od jakiegoś okresu czasu coraz to więcej młodych ludzi decyduje się na nabycie czworonoga. Czy jest to odpowiednia decyzja? Niezbicie dużo osób wykrzykujących „pies na studiach! Zwariowałeś!” stwierdza, iż zahacza to o obniżenie zdrowia psychicznego, aczkolwiek posiadacze włochatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku a w dodatku rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w momencie, gdy nie masz jeszcze stałej pracy a przy tym niezmiennego adresu zamieszkania jest dopuszczalne czy też może jednak nie?
Wszystko oczywiście zależne jest od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domku. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem oraz taty, który każdego dnia wychodzi pobiegać z psem, mogą doświadczyć wstrząsu starając się nieoczekiwanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a także posiadanie psa w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to żadnego kłopotu.
Pamiętajmy jednakże, że jako studenci mamy ograniczony budżet a przy tym zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas wyśmienitych fachowców, jednakże niezbyt drogich, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny kojarzą się z jakością – oceńcie indywidualne podejście lekarzy i to jak mocno przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie również o tym, że w domku, w którym mieszkają jedynie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły smyków bądź wstających wcześnie mam, czworonóg będzie musiał spędzić chociaż parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie w związku z tym odpowiednią rasę a przy tym charakter, który nie pozwoli czworonogowi cierpieć w takiej sytuacji.