szambo ekologiczne

Oczyszczalnie ścieków

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o kanalizację. Każdy posiadacz domku jednorodzinnego powinien zastanowić się nad sprawą oczyszczalni ekologicznej ścieków.
Oczyszczalnie przydomowe poznań – szambo ekologiczne są znakomitym wyjściem dla osób, które zdecydowały się na zbudowanie domku jednorodzinnego i potrzebują zorganizować kanalizację ścieków.
Przydomowa organizacja ścieków jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących ekologiczne rozwiązania. Z uwagi na swoją konstrukcję przydomowe szabma uniemożliwiają przedostawaniu się składników chemicznym do ziemi. Dzięki czemu posiadają dużo walorów ekologicznych. Do gleby przedostają się wyłącznie składniki oczyszczone, pozbawione szkodliwych substancji.
Oczyszczalnie ekologiczne funkcjonują na zasadzie filtra. Aby prawidłowo działały, ważne jest, ażeby cykliczne były zasilane bakteriami. Co miesiąc lub co dwa trzeba wrzucać do szamba tabletkę z bakteriami. Niweluje ona poziom zanieczyszczeń i powoduje, że szambo można wybierać raz na kilka miesięcy. Gęste pozostałości szamba powinny być opróżniane raz na rok. Dzięki temu rozwiązaniu, szambo jest utrzymane w dobrej kondycji. Nie potrzebuje większego czyszczenia aniżeli to, jakie jest uzyskiwane cyklicznie, za pomocą tabletek bakteriobójczych ,a także oczyszczających.